“Regional 4-Day Tournament begins on Friday”
Schedule of matches
(All scheduled start times are local times; NOTE–Jamaica is 1 hour behind the Eastern Caribbean)
ROUND 1
Friday, February 28 to Monday, March 3
Windward Islands vs Barbados – Beausejour Cricket Ground, St. Lucia (3 pm daily)
Jamaica vs Guyana – Sabina Park, Jamaica (10 am daily)
Saturday, March 1 to Tuesday, March 4
Leeward Islands vs Combined Campuses & Colleges – Warner Park, St. Kitts (10 am daily)
ROUND 2
Friday, March 7 to Monday, March 10
Trinidad & Tobago vs Windward Islands – Queen’s Park Oval, Trinidad (10 am daily)
Guyana vs Barbados – Guyana National Stadium, Guyana (3 pm daily)
Leeward Islands vs Jamaica – Warner Park, St. Kitts (3 pm daily)
ROUND 3
Thursday, March 13 to Sunday, March 16
Guyana vs Windward Islands – Guyana National Stadium (10 am daily)
Friday, March 14 to Monday, March 17
Combined Campuses & Colleges vs Barbados – Three Ws Oval, Barbados (3 pm daily)
Trinidad & Tobago vs Leeward Islands – Queen’s Park Oval (3 pm daily)
ROUND 4
Friday, March 21 to Monday, March 24
Combined Campuses & Colleges vs Guyana – Three Ws Oval (3 pm daily)
Jamaica vs Windward Islands – Sabina Park (10 am daily)
Barbados vs Trinidad & Tobago – Kensington Oval, Barbados (10 am daily)
ROUND 5
Friday, March 28 to Monday, March 31
Jamaica vs Barbados – Sabina Park (10 am daily)
Trinidad & Tobago vs Combined Campuses & Colleges – Queen’s Park Oval (3 pm daily)
Windward Islands vs Leeward Islands – Queen’s Park, Grenada (10 am daily)
ROUND 6
Friday, April 4 to Monday, April 7
Trinidad & Tobago vs Jamaica – Queen’s Park Oval (3 pm daily)
Windward Islands vs Combined Campuses & Colleges – Arnos Vale Multiplex, St. Vincent (10 am daily)
Leeward Islands vs Guyana – Vivian Richards Cricket Ground, Antigua (10 am daily)
ROUND 7
Friday, April 11 to Monday, April 14
Guyana vs Trinidad & Tobago – Guyana National Stadium (10 am daily)
Leeward Islands vs Barbados – Vivian Richards Cricket Ground (3 pm daily)
Combined Campuses & Colleges vs Jamaica – Three Ws Oval (10 am daily)
SEMIFINALS
Saturday, April 19 to Tuesday, April 22
Semi-final 1: 1st vs 4th – To be hosted in the territory of 1st
Semi-final 2: 2nd vs 3rd – To be hosted in the territory of 2nd
THE FINAL
Friday, April 25 to Monday, April 28
Winner Semi-final 1 vs Winner Semi-final 2 – To be hosted by higher placed team from the preliminary round