Squad lists for Regional Under-19 Tournament

Kingston, Jamaica – Following are the squad lists for the Regional Under-19 Tournament, starting today here:

Barbados: Akil Greenidge (captain), Leniko Boucher (vice captain), Ian Boyce, Dominic Drakes, Lee-Germon Gaskin, Yvan Grant, Keon Harding, Tremaine Harris, Khalil Herbert, Kyle Hinkson, Chemar Holder, Nicholas Kirton, Zachary McCaskie, Shamar Springer

Canada: Abraash Khan (captain), Miraj Patel (vice captain), Thursaanth Anantharajah, Abdul Haseeb, Arslan Khan, Suliman Khan, Emmanuel Khokar, Andre Maddela, Shlok Patel, Kurt Ramdath, Sarbjot Sivia, Amish Taploo, Harsha Thaker, Prushoth Wijayaraj

Guyana: Travis Persaud (captain), Ronaldo Alimohamed (vice captain), Akenie Adams, Balchan Baldeo, Grisean Grant, Shimron Hetmyer, Tevin Imlach, Kassem Khan, Parmesh Parsotam, Keemo Paul, Akshaya Persaud, Nathan Persaud, Parmanand Ramdhan, Sherfane Rutherford

Jamaica: Michael Frew (captain), Abijhai Mansingh (vice captain), Brad Barnes, Ryan Burnett, Shahid Crooks, Tyrone Daley, Ramone Francis, Leonardo Friginette, Gareth Henry, Miguel Smith, Odean Smith, Oshane Thomas, George Walker

Leeward Islands: Kacey Carty (captain), Jaeel Clarke (vice captain), Colin Archibald Jr, Kofi James, Alzarri Joseph, Kenneth Pennyfeather, Ross Powell, Xavier Saunders, Troy Toney, Kabris Warner, Mrinal Wadwha, Phillo Wallace, Saeed Williams, Tyrone Williams

Trinidad & Tobago: Varindra Jagrup (captain), Amir Jangoo (vice captain), Siba Batoosingh, Bryan Boodram, Dejourn Charles, Cephas Cooper, Jyd Goolie, Clevon Kalawan, Kirstan Kallicharran, Jameel Maniram, Anderson Phillip, Akil Seetal, Keagan Simmons, Jordan Warner

Windward Islands: Kershake Jno Lewis (captain), Dornan Edwards (vice captain), Kyle Cabey, Joshua Challenger, Johnel Eugene, Josiah Hilton, Ryan John, Othneil Lewis, Anil Matthew, Obed McCoy, Romario Pierre, Gidron Pope, Emmanuel Stewart, Jonathan Taylor

Match Schedule

Round 1 – Wednesday, July 22nd

Windward Islands vs Canada – STETHS

Barbados vs Trinidad & Tobago – Jamalco

Guyana vs Jamaica – Manchester High School

Round 2 – Thursday, July 23rd

Leeward Islands vs Barbados – Ewarton

Jamaica vs Windward Islands – Jamalco

Trinidad & Tobago vs Guyana – STETHS

Round 3 – Saturday, July 25th

Canada vs Jamaica – STETHS

Guyana vs Leeward Islands – Manchester High School

Trinidad & Tobago vs Windward Islands – Chedwin Park

Round 4 – Monday, July 27th

Guyana vs Barbados – Chedwin Park

Canada vs Trinidad & Tobago – Jamalco

Windward Islands vs Leeward Islands – STETHS

Round 5 – Tuesday, July 28th

Trinidad & Tobago vs Jamaica – Manchester High School

Barbados vs Windward Islands – STETHS

Leeward Islands vs Canada – Jamalco

Round 6 – Thursday, July 30th

Windward Islands vs Guyana – Ewarton

Jamaica vs Leeward Islands – Jamalco

Canada vs Barbados – Manchester High School

Round 7 – Friday, July 31st

Leeward Islands vs Trinidad & Tobago – Ewarton

Guyana vs Canada – Manchester High School

Barbados vs Jamaica – Chedwin Park

The Final – Sunday, August 2nd

1st vs 2nd – Treasure Beach Sports Park

You might also like More from author